Медия

Спортното лято край Дунава приключи, шампион е ВиК Русе Обратно към списък

От 7 до 8 октомври в обновената зала за тенис на маса в гр. Русе се проведе последният работнически турнир от летния спортен календар на Работнически Клуб „Спорт и Здраве – Русе“. Организатор на турнира бе Работнически Клуб „Спорт и Здраве-Русе“, подкрепен от Община Русе, Българска Работническа Федерация „Спорт и Здраве“ и Мебелна Компания „Ирим“ ЕООД.

В състезанието взеха участие състезатели от „Оргахим“ АД, „БТБ-България“ АД, Община Русе, Витте Аутомотив, СИС – Индъстриз, Атлас Копко България ЕООД, Зорница S, ЕСО МЕР- Русе, Клаас ООД, ВиК- Русе, Колорс Инженеринг ЕООД и Агро Микрон АД.

Победител в съревнованието при мъжете стана Мариян Пуйков от ГЕКО ЕООД, второто място остана за Евгени Братанов от Колорс Инженеринг ЕООД, а трети се класира Огнян Тодоров от Клаас ООД. При дамите първа стана Венелина Русанова от „Оргахим“ АД, следвана от Адриана Михайлова и Мирела Кяшева - от Витте Аутомотив. Наградите на победителите бяха връчени от г-н Петър Петров - Председател на Спортен клуб по тенис на маса „Дунав Русе“.

След награждаването на призовите тройки мъже и жени, бяха връчени и купите за най-масово участие и за комплексен победител в седемте работнически турнира проведени през това лято. Купата за най-масово участие получиха „БТБ-България“ АД с 42 участници, изпреварвайки ВиК – Русе с 38 участници и Държавно предприятие Пристанищна Инфраструктура със 17 участници. Комплексен победител в Работническите турнири „Лято 2017“ стана отборът на ВиК – Русе със 122 точки, втори се класираха БТБ-България“ АД с 81 т. и ДППИ с 49 т. Купата на Комплексния победител бе връчена на инж. Нинов – Ръководител Технически Отдел във ВиК ООД Русе.

БРФ „Спорт и здраве“ поздравява участниците във Спортното лято в Русе, като им желае здраве и успехи!